Transavia Airbus A321-251NX
Specifications
| ICAO code | A21N |
| Airline | Transavia (TRA/HV) |
| Cabin Configuration |
|
| Cargo Capacity | 2,400 kg (5,291 lbs) |
| Range | 3,500 nm (6,482 km) |
| MLW | 79,200 kg (174,606 lbs) |
| MTOW | 93,500 kg (206,132 lbs) |
| ZFW | 75,600 kg (166,669 lbs) |
| Fuel Capacity | 18,860 kg (41,579 lbs) |
| Service Ceiling | 39,800 ft |
| Cruising Speed | mach 0.78 |
| Cost Index | 10 |
In Our Fleet
Total: 16Airbus A321-251NX
| Tail Number | Name | Current Location | Total Hours |
|---|---|---|---|
| PH-YHP | PH-YHP | AMS/EHAM | 1:30 |
| PH-YHQ | PH-YHQ | IBZ/LEIB | 22:13 |
| PH-YHR | PH-YHR | AMS/EHAM | 67:19 |
| PH-YHS | PH-YHS | RAK/GMMX | 66:51 |
| PH-YHT | PH-YHT | AGA/GMAD | 81:54 |
| PH-YHU | PH-YHU | AMS/EHAM | 80:49 |
| PH-YHV | PH-YHV | LDE/LFBT | 96:23 |
| PH-YHW | PH-YHW | AMS/EHAM | 116:16 |
| PH-YHX | PH-YHX | AMS/EHAM | 142:37 |
| PH-YHY | PH-YHY | AMS/EHAM | 213:27 |
| PH-YHZ | PH-YHZ | KEF/BIKF | 329:50 |